Főoldal Városunkról Turizmus

Látnivalók

Nyomtatás PDF

Baktalórántháza legvonzóbb tulajdonsága turisztikai szempontból a fekvése, hiszen Szabolcs-Szatmár-Bereg megye geometriai középpontjában, a Nyírség középső részén helyezkedik el, a megye nagyobb városait összekötő úthálózat metszéspontjban. Így ideális állomás azoknak, akik az ország legkeletibb megyéjét szeretnék bejárni, megismerni.

A településhez közeledve a csodálatos szépségű és országszerte híres Baktai erdőn át vezet az út. A nyugodt, erőt sugárzó erdő számtalan kikapcsolódási lehetőséget nyújt a rohanó világban megfáradt kirándulóknak. A településre érve egy rendezett kisváros képe fogadja a látogatókat. A központban parkokkal, a Dégenfeld-kastéllyal és annak növényritkaságokat is nevelő kastélyparkjával, a középkori római-katolikus templommal.

A település lakói vendégszeretetükről híresek, csakúgy mint a 41. számú főút mentén, a Baktai erdő szélén található Fenyves Idegenforgalmi és Turisztikai Centrum.


Baktalórántháza, kattintson a képre a térképre ugráshoz.

Jöjjön látogasson el Baktalórántházára, töltsön el településünkön néhány kellemes napot!

Módosítás dátuma: 2013. július 25. csütörtök, 08:07  


A városháza épülete, Baktalórántháza.

Közös Önkormányzati Hivatal Baktalórántháza

Cím
4561 Baktalórántháza, Köztársaság tér 8.
Telefon / fax
+36-42-550-032, +36-42-550-033
E-mail
baktaph@vnet.hu, baktapmh@gmail.com
Ügyfélfogadás
Hétfő-csütörtök: 7.30 - 12.00, 12.30 - 16.00
Péntek: 7.30 - 13.00